Karantina Sürecinde İzlenebilecek Belgeseller

Malum Koronavirüs dolayısıyla hala açık olan işletmeler olsa da, bir çok işletme faaliyetine ara verdi ve çalışanlarının evden çalışması ya da tatil yapmasına karar verdi. Bu süreci kişisel gelişim açısından doğru adımlar atarak değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyor ve bu süreçte izlenebilecek birkaç belgesel önerisinde bulunmak istiyorum.

Minimalizm

Bu blogda neredeyse her yazıda bahsettiğim üzere Minimalizm`e ne kadar değer verdiğim ve benimsediğim anlaşılmıştır diye tahmin ediyorum. 2 Minimalist insanın başrolde olduğu bu belgeselde aynı zamanda minimal bir yaşam anlayışı benimseyen diğer insanların görüşlerine de yer veriliyor.

Inside Bill`s Brain

Bir Netflix yapımı olan bu belgeselde, dünyanın en zengin 2. insanı ve Microsoft`un kurucusu hayırsever Bill Gates`in hikayesine ve üstün zekasına değiniliyor. Bu belgeselde kitap okuma sevgisi gibi başarı yolunda bize ilham olabilecek birçok durumdan bahsediliyor.

Sağlık Komplosu

Hayatta bir çok şey gibi sağlığımızın da değerini onu kaybettikten sonra anlıyoruz. Bu belgeselde, Amerikalı ünlü tıp uzmanlarının görüşlerine başvurularak, sağlığımıza olumsuz etki eden besinlere, yapılan yanlışlara ve dev gıda firmalarının bize oynadığı oyunlara değiniliyor.

Çok fazla belgesel izleyen bir insan olmadığım için bu konuda önerebileceğim içerik sayısını 3 ile sınırladım. Bu yukarıdaki belgeseller gerçekten de beni yeniden düşünmeye ve birşeyleri değiştirme konusunda kararlar almaya itti. İzlenebilecek yararlı daha bir çok belgesel vardır ancak izlemediğim ve bana yararlı gelmeyen bir belgeseli burada tavsiye etmek istemedim.